Search

Kuidas valida endale ametit kui Teie vanus on juba üle neljakümne, kuid eluga peaks edasi minema …?


Pensioniiga saabub meie inimestele 63-65 aastaselt sõltuvalt sünniaastast. Seda enam aga jäävad inimesed vanusest 40+ sageli töötuks. Kuidas aga käituda siis kui pensioniiga on alles horisondi taga ning tööd enam ei ole ja võimalus leida tööd muutub üha küsitavamaks.

Esiteks, tuleb aru saada ühest lihtsast tõest – mitte mingisugused koolitused ei lahenda probleeme 100 %-lt. Väga palju sõltub inimesest endast ja situatsioonist, milles ta asub ning võimalused leida edaspidi tööd on kõikidel erinevad. Muidugi kui te olete kogu oma elu töötanud kusagil kontoris ja kui Teil on oma perefirma või kellelgi teie sugulastest on firma, siis tasub kaalumist käia koolitusel, näiteks õppida personalitöötajaks, sekretäriks või raamatupidajaks.

Peale neljakümnendaid aastaid peab tegema karjääri küsimustes väga läbimõeldud otsuseid, sest aega eksimusteks ja eksperimenteerimisteks on jäänud väga vähe … . Kõige edukamaks võib kujuneda variant jätkamaks karjääri selles valdkonnas, millega te olete varem olnud seotud. Juhul kui alustada nullist, siis sobiks orienteeruda kutsealadele, mis võimaldavad Teil asutada oma äri. Näiteks nagu – rätsep, fotograaf, kosmeetik jne …

Nii palju kui mulle teada on naistel peale neljakümnendaid väga populaarsed lapsehoidjate, hooldustöötajate, toateenijate ja koristajate kursused. Mehed eelistavad keevitajate ja turvameeste koolitusi, kuid kahjuks on need valikud küllalt järelemõtlematud. Esiteks – tuleb endale aru anda sellest, et lapsehoidjaid, hooldajaid ja keevitajaid vajatakse ainult välismaal. SeejuuresVIP perekondades, kus pakutakse sotsiaalseid garantiisid ja töötasuks vähemalt 2000 eurot kuus ning, kus soovitakse lapsehoidjaid reeglina vanuses kuni 45 aastat, kahe kõrgema haridusega (millest üks on muusikaline), autojuhi lubadega ja, kus on soovitatav mitme võõrkeele valdamine. Lapsehoidjad, kes on vanemad kui 45 aastat, võivad arvestada töötasuga 600 kuni 800 eurot, sotsiaalset garantiid enamal juhtudel ei ole pakutud. Töötaja lihtsalt muutub kui pereliikmeks ja teda võidakse „vallandada töölt“ ükskõik millal ja ilma vallandamise kompensatsiooni maksmata. Hooldustöötajaid vajatakse põhiliselt Saksamaale tingimusel, et neil oleks meditsiiniline haridus ja vanust kuni 45 aastat. Hooldaja töö on väga raske. Tööandjad on seisukohal, et naine, kes on üle 50-ne, ei pea sellisele koormusele vastu.

Mis puudutab toateenijaid hotellides, siis neile antakse ühe numbri koristamiseks aega 20 minutit, nõudmisega, et puhtus ja kord oleks maksimaalselt laitmatu. Selle aja jooksul peab toime tulema järgmiste töödega: vahetada voodipesud ja käterätikud, pesta põrandad ja tualettruumid, uuendada tualetitarvikud, välja viia prügi, pühkida tolmu peeglitelt ja klaaspindadelt. See on väga raske töö kui arvestada seda, et selliseid numbreid tuleb koristada palju.

Teiseks – püüdke saada rohkem infot selle firma või kooli kohta, kuhu Te soovite minna õppima. Kahjuks, väga sageli inimesed valivad endale valed kriteeriumid ameti omandamiseks, mille tulemusena nad ei saa mingeid teadmisi või nende koolituste efektiivsus ei oma mingit kasulikkust praktikas. Meie juurde tullakse küllalt sageli omandama teadmisi teistkordselt peale töötamist sellistes firmades.

Ootame koolitusele!

Me kujundame oma klientidele tulevikku!

#ettevõtlus #ÕIGUSNÕU #erialadekursused

© 2023 by Business Technologies OÜ

 

  • Instagram - черный круг
  • Odnoklassniki - черный круг
  • Vkontakte - черный круг
  • LinkedIn - Black Circle
  • Facebook - Black Circle
  • Twitter - Black Circle
  • Pinterest - Black Circle